Bebekler Yüzmeye Ne Zaman Başlar

Bebekler yüzmeye ne zaman başlar?

Bebekler 21. günden itibaren suyun içinde güvende olmayı ve doğal reflekslerini suda geliştirmeyi öğrenebiliyorlar.


Bebekler 21 günlükten itibaren suyun içinde güvende olmayı ve doğal reflekslerini suda geliştirmeyi öğrenebilirler. Yapılan tüm araştırmalar sonucunda bebek ve çocukların dikkat ve konsantrasyonlarının 30 dakika ile sınırlı olduğu belirlenmiştir. 30 dakika üzerinde yapılan çalışmalarda çocukların öğrenme eğrisi düşmektedir. Bu yüzden ve aşırı harekete bağlı kaslarının yorulmaması amacıyla bebek yüzmesi eğitimleri 30 dakika olarak tasarlanmıştır. Her bebek için havuzdaki suyu özel olarak ozon ile arıtılıp ısı değerleri ayarlanarak hazırlanır. Isı değeri kışın mevsiminde 37 C° yaz mevsiminde birkaç derece daha düşüktür.

Merkezimize gelen bebeklerin önce ortama alışmaları sağlanır. Bebeğin durumu, sağlığı, becerileri gözlemlenerek su ile olan ilgisi ebeveynlerinden öğrenilir. Bu aşamadan sonra bebeğimiz özel olarak tasarlanmış jakuzili havuzlarında yüzmeleri için yine onlar için özel tasarlanmış simitleri boyunlarına takılarak yavaşça havuza bırakılır. Havuza bırakılan bebek çok güvenli bir şekilde gözlemlenir ve tepkileri izlenir. Suya alışmaya başladığında keşif yapmaya başlar yeni doğmuş bebekler kendilerini anne karnında hissederek ayaklarını yukarıya doğru çekerler bu onlara kendilerini daha güvende hissetmelerini sağlar.

Keşif sonrasında bebek havuz içerisinde daha aktif hareket etmeye ve ebeveynleriyle iletişime geçmeye başlar. Bu sırada yavaş yavaş jakuzi devreye alınarak hidroterapi uygulanır. Sudaki eğitimlerinde temel amaç bebeğin suyun içinde güvende olmasını öğretmek ve doğal reflekslerinin suda gelişmesini sağlamaktır. Bebeklerin güven, öz saygı ve bağımsızlık duygusu içerisinde sosyalleşerek büyümelerine yardım eder. Kaslarını kullanmayı öğrenen bebekler motor fonksiyonlarını koordinasyonlarını ve dengelerini geliştirirler. Aynı zamanda suda özgürce hareket ettikleri için bebeklerin çok keyif alacağı bir aktivitedir. Melek Baby Spa ailesi olarak bebeğinizin bu eşsiz deneyimine ortak olmanın mutluluğunu yaşadığımızı bilmenizi isteriz.

Cevap bırakın

Your email address will not be published.