Bebek Spa Nedir?

Bebek SPA Nedir?

Bebek Spa özellikle Avrupa, Amerika, Ortadoğu’da yaygın olan, hem annenin hem de bebeğin yararlanabileceği eğlenceli bir aktivitedir.


Antik çağdan günümüze kadar daha bir sağlıklı yaşam sürmek isteyen insanlar suyun şifa verici özelliğini kullanmışlardır. Artık bebeklerde bu popülasyondan faydalanıyorlar. Bebek Spa özellikle Avrupa, Amerika ve Ortadoğu’da yaygın olan, hem annenin hem de bebeğin yararlanabileceği bir aktivitedir. Spa denince akla biz yetişkinlerde olduğu gibi su ve mesaj uygulaması geliyor. Bebekler içinde aynı şey geçerlidir bebek Spa merkezimizde bebekler önce kendilerine uygun ölçekteki hidroterapi havuzlarına alınıyorlar. Burada kas ve motor gelişimlerini güçlendirecek egzersizler de yapıyorlar. Ardından uzman bebek masajı terapistleri tarafından yapılan özel masajla rahatlıyorlar.

Bebeklerimizin bireysel hareketlenmelerinin en zor olduğu ilk yılında kendilerini özgür hissedebilecekleri en güvenli ve en konforlu aktivite alanlarıdır.

Bebek spa, kolik ve gazlı bebeklerin ve hatta ailelerin kurtarıcısıdır. Düzenli gelinen seanslar sayesinde kolik sorunlarının etkisini azaltarak iyileşmesinde etkin bir rol oynar. Bebek spası bebeklerde uyku bozukluğu, bebeklerde uyku düzensizliği varsa düzene sokmasına yardımcı olan bir aktivitedir.
Bebeklerimizin doğuştan gelen reflekslerini uyararak bilinçli bir şekilde kullanmalarını sağlayan ufak egzersizlerdir. Bebek spa bebeklerimizin gelişim sürecindeki büyüme ataklarını karşılamasına yardımcı olur.

Bebek spa da su sayesinde ilk kez egzersizle tanışan bebeklerimizin düzenli katılımlar sayesinde hareketle ,özgürce ve en önemlisi sağlıkla büyümesine yardımcı olan bir aktivitedir.
Özellikle doğum sonrası annelerin bebekleri ile birlikte kaliteli vakit geçirebileceği ve bir nefes almasına olanak sunan bir aktivite merkezidir.

Bebek spa bebeklerimizin en erken aylardan itibaren sudan korkmayan bireyler olarak yetişmesine, aynı zamanda yürüme ve yüzme becerilerinin erken gelişmesine destek olur.

Bebek spa ve masaj eğitimini almış uzman kişiler tarafından kurulan merkezlerde bebeğinizle yapılan, doğumdan itibaren katılabileceğiniz, bebeğinizin gelişimine destek sağlayan ve eğlenerek rahatlamasına olanak sunan bir aile aktivitesidir.

Cevap bırakın

Your email address will not be published.