Bebek Spa Havuzu Seans Fiyatları

Bebek Spa Havuzu Seans Fiyatları

Bebeklerimizin gelişimlerine katkı sağlamak ve eğlenceli bir aktivite sunmak amacı ile yaş grubuna göre hizmet verdiğimiz farklı boyutlardaki jakuzilerimiz mevcuttur. Bebeklerimiz ve çocuklarımız 0-1 yaş ve 1-5 yaş havuzlarımızda keyifli bir şekilde hem eğleniyor hem de gelişimlerine destek vermiş oluyoruz. Bebek spa ve havuzu seans fiyatlarımız ise yaş grubuna ve etkinliklerimize göre değişiklik göstermektedir. Randevu sistemi ile çalışmakta olup seanslarımız her ailemize özeldir.


Melek BABY SPA (Merkezi)
(Emin RESİDENCE) Çamlık Mah. Selçuklu Cad. No: 24 Kat 2 Daire 24 | Kurtköy – Pendik / İSTANBUL
HEMEN ARA: 0(501) 323 90 19  | WhatsApp MesajTIKLA MESAJ AT

VİP Hizmet | %100 Hijyen | Güler Yüz


Araştırmalara göre yüzen bebeklerin yüzmeyen bebeklere göre birçok beceriyi daha erken kazandıkları kanıtlanmıştır. Yüzme bebeklerin kas gelişimini, ayrıca denge ve koordinasyonunu destekler. Sinir sistemini rahatlatır, psikolojik ve sosyal gelişimini, bağımsızlığı ve özgüveni destekler.

Bebeklerinizin sağlığı ve güvenliği düşünülerek tasarlanmış ithal jakuzilerimiz bebek sağlığına uygun su sıcaklığının seans boyunca sabit kalmasını sağlar. Bebeklerde rahatlama sağlayan farklı renklerde ışıklar mevcuttur. Jakuziler normal şebeke suyu ile doldurulup, ozonla temizlenmektedir ve PH dengesini korumaktadır. Bebeğinizin Beyin ve Kas Gelişimi Pratik ile Gelişir

Hidroterapi, bebeğinizin zihinsel ve motor becerilerinin gelişmesini destekler, daha bilinçli ve kontrollü hareket etmesine yardımcı olur. Beyin ve kas gelişimi, bebeğinizin ne kadar bunları harekete geçirmesine bağlıdır.

Bebek Spa Havuzu Seans Fiyatları
Bebek Spa Havuzu Seans Fiyatları 2024
Bebek Spa Havuzu
BebekSpa Fiyatları

Melek Baby Spa’da bebeğiniz, ihtiyacı olan özgürlüğe ve alana kavuşmakla kalmayıp kendi gelişimlerinin hızında öğrenirken de eğleneceklerdir. Suda Geçirilen Zaman İyi Değerlendirilen Zamandır. İlk aşama suya alışma ve terapistin bebeğin hiçbir dış uyaran olmadan, kendi doğallığındaki el, kol ve bacak koordinasyonunu gözlemlediği dakikalardır.

İkinci aşamada, jakuzi tabanında dairesel olarak bulunan altılı hava motoru sisteminin çalışmasıyla alttan gelen basınç istemsiz tepkiyi başlatarak süreç içinde kontrollü ve eğlenceli hareketlenmeye dönüşür. Bu kademe terapistin bebeğin denge ve koordinasyon sistemiyle ilgili gelişimi hakkında bilgi vererek, uygulanacak egzersiz ve masaj manipülasyonlarının seçimini belirler.

Üçüncü aşama, terapistin gerek gördüğü taktirde su içinde egzersiz yaptıracağı bölümdür. Bu dakikalar jakuzi sisteminin kapatılması, dinginleşmeyle birlikte sudan çıkışla birlikte sonlandırılır.

 

Bebek Spa Havuzunun Faydaları

-Sudaki direnç ile kas ve iskelet sistemi gelişir.

-Sindirim ve dolaşım sistemlerine olumlu katkı sağlar.

-Suyun göğüs kafesine uyguladığı basınç, akciğerlerin kapasitesini göğüs kaslarını geliştirerek arttırır ve solunum sisteminin gelişmesine yardımcı olur.

-Doğuştan olan yüzme refleksleri harekete geçirilir ve bebeğiniz hareketlerini kontrol etmeyi öğrenirken koordinasyon becerileri gelişir.

-Hareket kabiliyetini artırır.

-Eklemlere bağlı kaslarının gelişimini sağlar.

-Dolaşım, sindirim ve solunum sistemini düzenler.

-Kolik sorununun etkilerini azaltarak, iyileşmesinde etkin rol oynar.

-Gerginliğini azaltarak sakinleşmesini sağlar.

-Uykunun düzene girmesini kolaylaştırır.

-Kendisine ve çevresine karşı güven duygusunun gelişiminde etken rol alır.

Rahatlatıcı bir deneyimden çok daha fazlası; yeni doğan bebekler için sayısız fiziksel ve duyusal faydalar sunan, çığır açan bir gelişim tekniğidir. Floating bebeklerin boyunlarına takılan içi hava dolu plastik ya da anti-alerjik silikon ekipmanlarla küvet içinde yüzdürülmesidir.

Floating esnasında bebekler her seanstan sonra sterilize edilen ve optimal sıcaklıkta olan küvetlerde su direncine karşı vücutlarını hareket ettirerek dirençli egzersiz yapmış olurlar. Yaklaşık 25-30 dk. süren bu işlem bebeklerin günlük yapması gereken egzersiz ihtiyacını karşılar ve kas-iskelet sistemi gelişimine destek olur. Bebeğiniz özel olarak tasarlanmış, bireysel havuzlarda bebekler için özel üretilmiş boyun simitleri ile yüzdürülür.

Her bebek için havuzdaki suyu özel olarak ozon ile arıtılıp ısı değerleri ayarlanarak hazırlanır. Isı değeri kışın mevsiminde 37 C° yaz mevsiminde birkaç derece daha düşüktür. Merkezimize gelen bebeklerin önce ortama alışmaları sağlanır. Bebeğin durumu, sağlığı, becerileri gözlemlenerek su ile olan ilgisi ebeveynlerinden öğrenilir. Bu aşamadan sonra bebeğimiz özel olarak tasarlanmış jakuzili havuzlarında yüzmeleri için yine onlar için özel tasarlanmış simitleri boyunlarına takılarak yavaşça yavuza bırakılır.

Havuza bırakılan bebek çok güvenli bir şekilde gözlemlenir ve tepkileri izlenir. Suya alışmaya başladığında keşif yapmaya başlar yeni doğmuş bebekler kendilerini anne karnında hissederek ayaklarını yukarıya doğru çekerler bu onlara kendilerini daha güvende hissetmelerini sağlar. Keşif sonrasında bebek havuz içerisinde daha aktif hareket etmeye ve ebeveynleriyle iletişime geçmeye başlar.

Bu sırada yavaş yavaş jakuzi devreye alınarak hidroterapi uygulanır. Sudaki eğitimlerinde temel amaç bebeğin suyun içinde güvende olmasını öğretmek ve doğal reflekslerinin suda gelişmesini sağlamaktır. Bebeklerin güven, öz saygı ve bağımsızlık duygusu içerisinde sosyalleşerek büyümelerine yardım eder. Kaslarını kullanmayı öğrenen bebekler motor fonksiyonlarını koordinasyonlarını ve dengelerini geliştirirler.

Aynı zamanda suda özgürce hareket ettikleri için bebeklerin çok keyif alacağı bir aktivitedir.

Melek Baby Spa ailesi olarak bebeğinizin bu eşsiz deneyimine ortak olmanın mutluluğunu yaşadığımızı bilmenizi isteriz.

Cevap bırakın

Your email address will not be published.