Spa Merkezlerinde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Spa merkezlerinde nelere dikkat edilmelidir?

Öncelikle bebeğin ortama ve masaj yapacak kişiye alışması sağlanmalıdır. Ortam ısısı ayarlanmış olmalıdır.


Her bebek çok özel ve güzeldir. Bebeğinizi emanet edeceğiniz kişiler çok önemlidir. Günümüzde bir çok bebek spa merkezi bulunuyor. Bu sebeple ebeveyn olarak iyi araştırma yapılmalı ve ‘’ Hangisini tercih etmeliyim ? ‘’ sorusunu kendimize sormamız gerekir. Bebeğin göbeği düştükten itibaren, cilt ve kas rahatsızlıkları olmayan her bebeğe uygulanabilen bebek masajının, alanında uzman, bu işi bilen gerekli sertifikaları almış kişi tarafından yapılmalıdır. Öncelikle masajı yapacak kişinin bebek hakkında gerekli bilgileri biliyor olması ve bebeğin ortama ve masaj yapacak kişiye alışması sağlanmalıdır. Bunun için bebekle iletişime geçip onunla konuşması ve göz teması kurması çok önemlidir. Bebeğin huzurlu olması, masaja hazır ve istekli olması, ağlamıyor olması çok önemlidir. Çünkü bazı bebekler kendisine dokunulmasından veya yabancı birinin ona temas etmesinden, fazla uyaran almaktan hoşlanmazlar ve bunu ağlayarak ya da beden dilleriyle ifade ederler. Bu gibi durumlarda masaja devam edilmemeli ya da ara verilmelidir. Bizlerde merkezimizde bu duruma ayrıca özen göstermekte olup, ticari kaygı gözetmeksizin bebek odaklı seanslar düzenlemekteyiz. Ebeveynlerimizin isteğine göre  de mahremiyet veya diğer sebeplerle uzman desteğimiz ile dilerse masaj, maket bebek üzerinde uzmanımız tarafından ebeveynlerimize gösterilir. Anne veya baba uzman desteğimizle masajı bebeğine kendisi uygulayabilir.Uygulanan masaj kadar seanslarda kullanılan yağlar da oldukça önemlidir ve titizlikle seçilmelidir. Soğuk sıkım olarak bilinen kayısı çekirdeği yağı, tatlı badem yağı, portakal yağı gibi doğal yağlarla veya kalitesi dünyada ispatlanmış markaların bebeklere özel kimyasal ve alerjen içermeyen  kaliteli yağlar ile uygulanılabilecek bebek masajından önce dikkat edilmesi gerekenler ise şunlardır;

  • Bebeğin karnı doyduktan sonra masaj için en az 1 saat beklenmelidir. Aksi halde kusma ve şişkinlik gibi problemler yaşanabilir.
  • İlk seanslarda masaj süresi kısa tutularak bebeğin masaja olan adaptasyonu kolaylaştırılmalıdır.
  • Masaj sırasında uygulanacak yağ ve gerekli tüm malzemeler titizlikle seçilmelidir.
  • Masajın uygulandığı ortamın sıcaklığı 24-26 santigrat derece aralığında olmalıdır. Daha sıcak ya da daha soğuk bir ortam, bebeğinizin yeterince gevşeyememesine ;hatta daha çok gerilmesine sebep olabilir
  • Bebek masajından maksimum fayda sağlamak için, uygulama periyodik olarak tekrarlanmalıdır. Bu durum hem anne hem bebekte sadakat duygusu oluşmasına da katkı sağlar.
  • Masaj öncesi uygulanan hidroterapinin de mutlaka bir uzman eşliğinde yapılması gerekiyor. Hidroterapi havuzundaki belli sıcaklık, 20-25 dakikanın üzerinde suda kalan bebeğin vücut ısısını arttırabiliyor.
  • Hidroterapi havuzunda kullanılan boyun simidi de oldukça önemlidir. Bebeğinizin boynunda tahminen bir parmak boşluk kalacak şekilde konumlandırılmalıdır. Kalite olarak plastik değil, bebeklere uygun formda olan hassas kumaştan yapılan boyun simitleri kullanıldığından emin olunmalıdır. Aksi takdirde plastik bir boyun simidi, bebeğinizin belli ısıda uzun süre suda kalması sonucu cildini tahriş edebilir.
  • Hidroterapi seansı her bebeğe özel olarak yapılması gereken bir uygulamadır. Sonuç olarak önceliğimiz bebeklere hijyenik ve sağlıklı bir ortam hazırlamaktır. Jakuziler her bebekten sonra boşaltılmalı ve iç temizliği yapılarak bir başka seans için tekrar su doldurulmalıdır. Doldurulan su bilinen en güçlü ozon sistemi ile 15 dakika boyunca dezenfekte edilerek bir sonraki seansa hijyenik şartlarda hazır hale getirilmiş olur.

Bizlerde bebeklerimizin sağlıklı gelişimini desteklerken hijyenik koşulları sağlamayı ön planda tutmaktayız. Bu sayede bebeğiniz hijyenik koşullarda eğlenceli zaman geçirirken onlara farklı uyaranlar sunarak yeni deneyimler keşfetmesini desteklemiş oluyoruz. Bebeklerimizin gelişiminin en hızlı olduğu 0-12 aylık zaman diliminde tüm gelişim alanlarını içine alarak zihinsel, fiziksel ve duygusal olarak sağlıklı bireyler yetiştirenin ilk adımlarını birlikte atacağız. Bebeklerimizin öğrenirken keyif almasını sağlayarak, sağlıklı gelişimlerini desteklemeyi amaçlıyoruz. Değerli bebeklerimiz ve ebeveynlerimize en konforlu ve hijyenik ortamı sunabilmek için buradayız. Melek Baby Spa eğlenceli bir aktivite merkezinden çok daha fazlası…

Cevap bırakın

Your email address will not be published.