Bebek Spa Merkezi Nedir

Bebek Spa Merkezi Nedir;

Bebeklerimizin bireysel hareketlenmelerinin en zor olduğu ilk yılında kendilerini özgür hissedebilecekleri en güvenli ve en konforlu aktivite  alanlarıdır. Bebek spa kolik ve gazlı bebeklerin ve hatta ailelerin kurtarıcısıdır. Düzenli seanslar sayesinde kolik sorunlarının etkisini azaltarak iyileşmesinde etkin bir rol oynar. Bebek spası  uyku bozukluğu, uyku düzensizliği olan bebeklerimizin uykularını düzene sokmasına yardımcı olan bir aktivitedir.

Bebek spası bebeklerimizin doğuştan gelen reflekslerini uyararak bilinçli bir şekilde kullanmalarını sağlayan ufak egzersizlerdir. Bebek spa bebeklerimizin gelişim sürecindeki büyüme ataklarını karşılamasına yardımcı olur. Bebek spa da su sayesinde ilk kez egzersizle tanışan bebeklerimizin düzenli katılımlar sayesinde hareketle, özgürce ve en önemlisi sağlıkla büyümesine yardımcı olan bir aktivitedir.

Bebek spa merkezleri  özellikle doğum sonrası annelerin bebekleri ile birlikte kaliteli vakit geçirebileceği ve bir  nefes almasına  olanak sunan aktivite merkezidir.

Bebek spa merkezi bebeklerimizin en erken aylardan itibaren sudan korkmayan bireyler olarak yetişmesine aynı zamanda yürüme, yüzme ve diğer tüm harekete bağlı becerilerinin erken gelişmesine destek olur.

Bebek spa ve masaj eğitimini almış uzman kişiler tarafından kurulan merkezlerde bebeğinizle yapılan, doğumdan itibaren katılabileceğiniz ,bebeğinizin gelişimine destek sağlayan, eğlenerek rahatlamasına olanak sunan bir aile aktivitesidir.

Bebeklerin Suyla Gerçek Bir İlişkisi Vardır Ve Anne Karnında Yüzmek İçin 9 Ay Geçirdikleri Ilık Suda Olmak, Bebeklere Karada Olmaktan Çok Daha Tanıdık Geliyor. Bu Onlara Suyu Sevdirmemizin Ana Nedenlerinden Biri. Her Zaman Çok Fazla Bağ, Eğlence Ve Sosyalleşme İçeririz. Düzenli Katılımla Hareket, Sindirim Sistemi Ve Dolaşım Sistemi Üzerindeki Faydaları Da Gözle Görülür Oranda Artacaktır.

Böylece Bir Su Bebeğinin Mutlu Bir Bebek Olduğundan Emin Olabilirsiniz. Bebeğiniz Özel Olarak Tasarlanmış, Bireysel Havuzlarda Bebekler İçin Özel Üretilmiş Boyun Simitleri İle Yüzdürülür.

Rahatlatıcı Bir Deneyimden Çok Daha Fazlası; Yeni Doğan Bebekler İçin Sayısız Fiziksel Ve Duyusal Faydalar Sunan, Çığır Açan Bir Gelişim Tekniğidir. Floating Bebeklerin Boyunlarına Takılan İçi Hava Dolu Plastik Ya Da Anti-Alerjik Silikon Ekipmanlarla Küvet İçinde Yüzdürülmesidir. Floating Esnasında Bebekler Her Seanstan Sonra Sterilize Edilen Ve Optimal Sıcaklıkta Olan Küvetlerde Su Direncine Karşı Vücutlarını Hareket Ettirerek Dirençli Egzersiz Yapmış Olurlar.

Yaklaşık 25-30 Dk. Süren Bu İşlem Bebeklerin Günlük Yapması Gereken Egzersiz İhtiyacını Karşılar Ve Kas-İskelet Sistemi Gelişimine Destek Olur. Norveç Bilim Ve Teknoloji Üniversitesi Tarafından Yapılan 2009 Araştırması, Yüzen Bebeklerin Daha İyi Dengede Oldukları Ve Nesneleri Daha İyi Kavrayabildiklerini Kanıtlamıştır.

Bebek Spa Merkezi Nedir

Bebeğiniz Özel Olarak Tasarlanmış, Bireysel Havuzlarda Bebekler İçin Özel Üretilmiş Boyun Simitleri İle Yüzdürülür. Bebek SPA hizmeti ve floating, son yıllarda ebeveynlerin tercih etmeye başladığı bebek aktivitelerindendir. 0-3 yaş aralığındaki bebeklere yönelik olan bu aktivitede, bebekler onlar için özel hazırlanmış jakuzi veya havuzlarda vücutlarına gelen hafif su kabarcıklarının etkileriyle rahatlarlar…

 

Yüzme, Kalp Ritmini Düzene Sokan Tek Aktivitedir.

Uyku Düzeni Ve Gaz Sorunlarını Düzene Sokar.

Kas Gelişimini Destekler.

Denge Ve Koordinasyonu Geliştirir.

Akciğerlerin Gelişimini Arttırır.

Dolaşım Sistemini Harekete Geçirir.

Psikolojik Ve Sosyal Gelişimini Destekler.

Bağımsızlığı Ve Özgüveni Destekler.

Bebek SPA hizmeti ve floating, son yıllarda ebeveynlerin tercih etmeye başladığı bebek aktivitelerindendir. 0-3 yaş aralığındaki bebeklere yönelik olan bu aktivitede, bebekler onlar için özel hazırlanmış jakuzi veya havuzlarda vücutlarına gelen hafif su kabarcıklarının etkileriyle rahatlarlar…

 

Bebek masajı uygulanan bebeklere, bebek masajının sağladığı faydalar şu şekildedir:

Bebek masajı uygulaması bebeklerin gaz problemlerinin çözülmesine yardımcı olmaktadır.

Bebeklerin uykusuzluk problemlerini düzenlemekte ve düzenli bir uyku çekmelerini sağlamaktadır.

Bebek masajı bebeklerinizin kan dolaşımını düzenlemekte ve uygun vücudunun gelişimini desteklemektedir.

Bebeklerinizin streslerini atmasına yardımcı olmakta ve bu sayede bebeklerin daha uysal olmasını, ağlamalarının azalmasını sağlamaktadır.

Bebek masajı yapılan bebeklerin aileleriyle arasındaki bağların güçlendiği gözlemlenmiştir.

Bebeklerin ayak bölgelerine uygulanan masaj sayesinde vücutlarının her alanındaki ağrıları ve ödemleri alınmaktadır.

 

Bebek masajı sayesinde bebeğimizin gaz problemleri ve sancılarını alarak rahat bir şekilde dinlenmesini sağlamaktayız. Bebek masajı doktorlar tarafından, bebeklerin birçok problemini doğrudan aldığı için ebeveynlere önerilmektedir.

 

Daha fazla bilgi için sitemizin blog kısmını inceleyebilir ya da iletişim kanallarımız aracılığıyla bize ulaşabilirsiniz.

Cevap bırakın

Your email address will not be published.